BLOG: Arogantní zákazník a zase Marcel

V září jsme prodali zákazníkovi komisní PC s tím, že má kvalitní grafiku a lze na něm hrát starší hry (HL2 apod.).

Na začátku nového roku zákazník došel s tím, že mu nestartují Windows 7 a že když to jeden jeho známý „odborník přes počítače“ testoval tak zjistil, že je BIOS nastaven tak, že se chvová jako děsně pomalej počítač. Začal se rozezlívat nad tím, že co jsme to za odborníky když tak debilně nastavujeme BIOS a proč se vůbec stavíme do role servisu PC, když neumíme nastavit BIOS.

Po delším vysvětlování co znamená komisní prodej, borec trochu zchládl a trochu pozměnil důvod „reklamace“.

Z: Vlastně to vůbec nefunguje, když zapnu nějakou novou hru tak ten počítač jede, ale pak se vypne, takže to chci reklamovat.

(začal jsem tušit nějakou levárnu, tak jsem trošičku zatlačil na pilu)

J: Samozřejmě, můžeme počítat otestovat v případě nutnosti i přeinstalovat. Testování a opravu máte zdarma, pokud se objeví závada na hardware. V případě chyby systému se ovšem reinstalace hradí.

Z: TO JAKO ŽE ZA TO BUDU PLATIT?

J: Ano, pouze pokud je třeba počítač zavirovaný, nebo pád systému způsobí nějaký neodborný zásah atp.

Z: Já s tím počítačem nic nedělal, žádnej vir tam nemám, takže dělejte jak uznáte za vhodný, ale můžu to řešit taky jinak.

J: (už jsem nasadil trošku odměřený hlas) Dobře pane v pořádku, takže to uděláme takto. Doneste nám instalační médium Windows 7 s licenčním číslem na COA štítku a originál hry u které se Vám počítač vypíná, my jej otestujeme a uděláme pro Vás vyjímku a provedeme reinstalaci a testování zdarma.

Z: No, ehm, no a kolik by stála ta reinstalace? Vlastně ne tak to otestujte i když to už testoval ten známej a říkal, že je počítač v děsně špatným stavu a je to nějakej šmejd.

J: (už se smíchem na rtech, protože mi došlo o co mu jde) Hmm, zajímavé a nechcete mi rovnou říct o co Vám jde? Jestli chcete vrátit peníze, tak s tím rovnou nepočítejte. Nejsme půjčovna!

Z: No ale když ten počítač nefunguje tak mě musíte vrátit peníze!

J: To se uvidí po otestování co nefunguje.

Vzal jsem to do opravy s tím, že to hned jde na stůl a ozveme se mu.

Borec odkráčel hiphopovým krokem  prodejny div že  mu ty XXXL kalhoty nespadly na zem.

Počítač jsme otestovali:

– ZDROJ OK

– RAM OK

– HDD OK

– Zátěžový test OK

Zapli jsme systém (původně dodané dle dokladu byly nějaké XP i s COA – ale štítek nikde – místo toho miliarda jiných nálepek) a najeli sedmičky bez problému. Na komplu nějaká kreklá verze NOD32 s poslední aktualizací asi rok zpět. Test antivirem MS SE a v pohodě. Spustili jsme METRO 2033 a asi po 20ti minutách se kompl vypnul. Test jiné hry proběhl v pohodě. Nejdříve to vypadalo na nedostatečné chlazení, ale jednalo se o problém nedostatečného napájení. Zdroj nedokázal při tak náročné hře napájet grafiku a tím se to zhroutilo. Test s naším testovacím 550W zdrojem a hra jela v testu nějakou hodinku. Cinkli jsme zákazníkovi, že problém je ve zdroji, který nedokáže napájet grafiku při velkém zatížení. Prostě 400W OEM zdroj nestačí. Došel a navrhli jsme mu aby si koupil lepší zdroj. On, že nebude nic platit, že to chce vyměnit. Po asi 5ti minutové diskuzi, kdy mu bylo vysvětleno, že to není chyba počítače, že byl prodáván jako starší pro hraní starších her a tím určitě METRO není. Tak jsme se domluvili, že mu na zálohu 1000 Kč půjčíme na víkend ten náš testovací zdroj ať ještě provoz otestuje (i když mě mohlo být jasný jak to dopadne) a když dojde v pondělí tak mu peníze vrátíme.

V pondělí nedošel.

Po 14ti dnech došel hned v 9. Nešli mu nainstalovat wokna (proč?!), tak že je ten počítač opravdu špatnej a chce vrátit peníze. To mu zase neprošlo, tak prohodil. Hmm, tak mi vraťte tu zálohu 1000Kč za ten zdroj a chci tam jinej NOVEJ 400W zdroj, ale ne ten co tam byl před tím. To mě tak děsně vytočilo, že jsem mu hned vpáli do xichtu, že takto dohoda nezněla a že mi je jasný, že akorát chtěl dohrát to METRO a že se mi jeho jednání nelíbí a je nefér, když jsem se mu snažil vyjít vstříc.

Nemohl jsem mu vysvětlit, že nemá nárok na výměnu zdroje za nový, tak jsem mu na to kývnul.

Chvíli jsem se přemlouval k tomu co jsem následně udělal. Kompl najednou při instalaci OS opravdu vytuhnul. Tak zase test komponent. Bylo ovšem vidět, že někdo přepáskoval svazky napájecích drátů. Opravdu při testu HDD vykazoval chybu. Vadné sektory a kompl se seknul.

No, ale jak to chcete dokázat, že jej třeba přejel magnetem nebo nějak úmyslně zničil, že?

Naštěstí jsme měli ještě jeden plonkovní bazarový pevný disk se stejnou kapacitou. Disk jsme vyměnili a po tom všem nasrání jsem mu tam vrznul zpět jeho 400W zdroj, který mě do té doby jel na testovacím komplu bez jediného škobrtnutí. Kompletně jsem jej vyčistil, odlepil nálepky a počítač otestoval. Dále frčel jako víno.

Nikdy počítače neplombujeme, ale toto byla poslední kapka. Celej kompl jsem mu zaplomboval! Při předávání, jsem mu uznal vadu disku, který byl vyměněn. Při tom, že jsem mu zaplomboval kompl a sdělení, že při porušení plomby záruka končí, nehnul ani brvou, žádný náznak arogance, jen se už slušně zeptal „a co když si tam budu chtít dát 1TB disk?“. Na což jsem mu odpověděl, že musí dojít k nám a výměnu mu bezúplatně provedeme.

Takže na závěr této story, dodnes nevím zda-li ten disk poškodil, ale jen pro ostatní, vyčůranost se nevyplácí!

Dneska ráno otevřu emailového klienta a co nevidí má očička, ještě skoro zalepená kávou neotevřená? Marcel nám zase napsal mail.

Původní story s Marcelem naleznete v aktualizované podobě zde.

Přikládám obsah jeho emailu:

Ahoj moje magnetické tělo začíná v 1:34 …

Jsem obětí elektromagnetických vln v ČR ,samozřejmě schizofrenie je podvod a víc jak polovina pacientů mají pravdu a vědí,před čím si krejí své hlavy a vědí ,proč nosí sluneční brýle….vyhybají se srdečním polím lidí okolo a vědí,co se jim může stát…..  Umírají kvůli elektřině   Na vaše mozky jsou naváděný letadla a fungují částečně na energii a pohon našich srdcí….(nebo spíše na vlny vašich našich mozků – který jsou podobný rádiovým )  TADY v 1:34…. http://www.youtube.com/watch?v=NRWYAoFWHFE  Tak ted´už víte,proč někteří schizofrenici skáčou na elektrická vedení….  Jsou bezradní,nejen ,že je označej za blázny,ale časem je jejich mozek a srdce jako cedník….a sanží se to maskovat za schizofrenii   Ano může se to stát kdykoli každému z nás…

Udělám lepčí nahrávku

Marcel

Tentokrát již jeho email neobsahoval žádnou otázku a proto mu raději již nic psát nebudu.

(teď mi, ale kolega říkal, že si někdo začátkem týdne opravdu 2ks rušiček mobilů objednal, takže asi sehnal někoho kdo ten účet má a objednávku provedl za Marcela 🙂 – jen kdyby jste viděli někoho s krabičkou připevněnou na hlavě ze které trčí tři anténky, tak je to Marcel nebo jeho kámoš 😀 )

Bohužel video uživatel odstranil, takže se mrkněte na jeho videokanál na http://www.youtube.com/user/bboymarcel

(záměrně to neni odkaz)

Krásný zbytek dne a magnetismu třikrát ZDAR!

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "BLOG: Arogantní zákazník a zase Marcel"

Zanechte komentář