BLOG: Flamewars a chování na fórech – PROČ?

Občas žasnu nad některýma fórama, jak se dokážou čtenáři vyburcovat k naprosté agresi při přečtení některých reakcí ve fórech.

K sepsání tohoto článku (počítám s komentářema pod článkem) mě vedlo pročítání některých diskuzních fór při hledání některého problému. Zjistil jsem, že největším flamewars builderem jsou uživatelé:

PC(Win) vs. LINUX

PC(Win) vs. MAC

iPHONE vs. kdokoliv jinej

Linux Server ed. vs. IIS

a další…

Dále jsem žasnul například nad arogancí a povýšeností moderátorů fór. Aniž by se mě urážky týkaly, tak jsem nedokázal pochopit proč se jako hňupi chovají například moderátoři diskuzního fóra iphone.cz (pouze někteří) a dále někteří redaktoři serveru iphonemania.cz (např. zde)

Proč se nechovají trochu rozumně a nejednají s odstupem. Vždyť, když někdo uráží nebo porušuje pravidla, tak se s ním nemají vybavovat, jen jej upozornit a po 3tím neuposlechnutí hodit ban.

Pro zlepšení dobré nálady, může být i přečtení komentářů pod články „zábavního“ portálu novinky.cz, který dle mého nemá moc co s publicistikou dělat, ale ti komentátoři, to je výkvět naší „společnosti“. Největší zápich byl snad, když se článek zabýval tématikou finančního růstu společnosti Apple a někdo do komentů napíše „…ten iphoun je předraženej šmejd…“ i když se jednalo o důchodce, kterej viděl ten telefon možná jen z rychlíku v některé z prodejen operátora. No škoda, že si již nepamatuji kolik tam bylo reakcí na tento post, ale požehnaně. Možná se jen důchodce bavil a čekal na reakce (zřejmě už neměl co číst, nevyšlo mu nové číslo letáku Lídl).

Opravdu v dnešní době jsou dle mého komentátoři některých článků jen nudící se idioti, kteří sedí a čekají až někdo něco sesmolí, aby to mohli komentovat. Nebo je na netu nová soutěž (o které nevím) v tom kdo napíše nejvíce komentářů. Nezapomeňte, že nejvíce rejpající jedinci nejsou schopni sesmolit ani jeden blbej článek. A navíc nekomentuju to čemu vůbec nerozumím. Asi těžko dokážu okomentovat článek o nevolnosti novorozeňat, když tomu vůbec nerozumím (vlastně rozumím, doma mě občas brečí dítě a když brečí najezený tak asi má „prdíky“ – no a neříkám si expert 🙂 ). A tak je to i s ostatní tématikou. Na to abych kecal do politiky, musel bych o ní něco vědět. Vím, že většina napíše o politicích, že to jsou hňupi (toť i můj názor), ale někdo to dělat musí a já to nejsem. Kdybych byl vlezprdelka, tak bych se tam třeba dostal (i když zase za jakou cenu, že), prostě mé skromné přání by bylo aby komentáře psali lidi co mají k tématu cokoliv co říci, nebo co autora pochválí za dobrý článek (prosím Vás to nechci od Vás! – to raději nějakej napište :D), remcat umí každý, ale napsat dobrý článek umí jen málokdo (a já to o sobě říci nemůžu).

Pokud k tomu máte cokoliv co říct, tak pište, pište a pište…(klidně z toho udělejte článek)

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "BLOG: Flamewars a chování na fórech – PROČ?"

Zanechte komentář