BLOG: Herní automaty v maringotkách

Pokud vzpomínám na hry a počítače z let 90tých, tak nejraději asi na staré gamesy na Atari 800XL nebo na herní ARCADE automaty v maringotkách, které vždy dorazily s poutí. Člověk za dvě kačky hrál, hrál a hrál a najednou kouknul ven a už byl večer…jó to byly časy.

Testoval jsem různé emulátory na PCčka, ale vždy mě to přestalo bavit, protože ovládání šipkama a sezení za stolem už tu původní super atmosféru nenahradí.

Před vánocema oba moji rodiče (v 90tých letech taky velcí pařani 🙂 ) při dotazu na to co by chtěli pod stromeček, nezávisle na sobě odpověděli, že kdyby to šlo tak by si občas rádi zahráli starý gamesy na Atari. Samozřejmě by to problém nebyl (na aukru jich jsou mraky), ale představa, že budu někde shánět 5,25″ mechaniku a ládovat jim tam hry se mi opravdu nelíbila (Naši už asi v 88 koupili 5,25″ mechaniku za nekřesťanských 9000!). Usoudil jsem, že bychom jim mohli dát každému retro joystick a stovky her na flashce. Dva dny jsem stahoval gamesy o velikosti několika kB. Měli úžasnou radost, když si mohli na svých noťasích zapařit staré gamesy…

To jsem trochu odbočil, ale při tom všem stahování, jsem také neodolal a jeden večer propařil hodiny. Zase ta nostalgie a kdoví co ještě me donutily pohledat na netu návody na stavbu vlastního arcade automatu. Nejvhodnější je asi spojení staré PCčko, Linux a některý z mnoha emulátorů. Vybral jsem nejrozšířenější MAME. V práci jsem vyhrabal Pentium 500MHz, 256MB RAM,.. a po instalaci a asi jednom dni laborování jsem rozchodil staré hry. Super, ale pořád tomu něco chybělo. CABINET!

Před týdnem jsem objevil na Aukru nefunkční arcade automat. Vydražil jsem jej za cca 700Kč. Normální stavba MAME cabinetu by vyšla na minimálně 8000 Kč. Příští týden pro něj zajedu a pak pošlu pár fotek. Bude to chtít hodně dodělat, ale za tu srandu to stojí.

Pokud byste někdo měl již zkušenosti se stavbou/předěláním klasického arcade automatu na MAME, tak se podělte o vlastní zkušenosti…

Toto je ten co jsem vydražil 🙂

AUTOMAT

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "BLOG: Herní automaty v maringotkách"

Zanechte komentář