BLOG: Jak jsem podvodníčkovi zkazil kšeft

Známý, vždy když kupoval iPhone mě požádal jestli bych nemohl být u prodeje aby jej někdo nenapálil. Již tomu tak bylo u dvou předchozích modelů kdy jsem mu naposled ušetřil nemalé peníze a minulý týden tomu nebylo jinak. Napsal mi email, kde mi poslal odkaz na inzerát, který se mu cenově líbil a chtěl znát můj názor. Napsal jsem mu, že z inzerátu toho moc nezjistím, ale vzhledem k tomu, že jsem pesimista tak v tom vidím háček. Ten inzerát se mi nezdál, už jen proto, že prodávaný iPhone 4 měl být 10dnů starý a byl nějak divně napsaný. Ostatně to posuďte sami.

Známý se s prodávajícím domluvil na předání u nás v servise. Ovšem prodávající to zřejmě nepochopil a myslel si, že náš servis je jen nějakým záchytným bodem, kde se setkají. Nastalo zdlouhavé nahánění a navádění přímo do servisu. Jak prodávající zmerčil, že se jedná také o servis mobilních telefonů, tak trochu znervózněl. Nakonec přišel dovnitř a to už jsem si jej vzal do parády já.

Prodávající (P) – Já (J)

P: Dobrý den.

J: Dobrý den, tak ukažte ten iPhone.

P: Tady je, je na něm originál pouzdro z iStyle i celý iPhone je z iStyle.

J: Můžu se zeptat proč prodáváte 10dnů starý telefon?

P: Potřebuji peníze. (vyndal iPhone z batohu – v krabici s příslušenstvím)

J: Dobře, sundejte obal ať se na něj můžu podívat.

P: No, ehm moment já to zkusím, nikdy jsem jej nesundával. Jen jsem jej tam dal když jsem ho kupoval.

J: Tak mi ho podejte, já to sundám.

P: Opatrně byl moc drahej. (mezitím jsem obal sundal) Vidíte je to originál Apple (ne nebyl, byl jen certifikovaný Applem, ale budiž)

J: A máte doklady? Půjdu si to ověřit.

P: Jo tady je faktura, klidně si zkontrolujte IMEI, že sedí. (pořád ťukal na fakturu, kde bylo IMEI)

J: Dobře, dobře, já si to ověřím. Vteřinku počkejte.

Nechal jsem ho na prodejně a řekl známému ať kouká na kameru co tam dělá. Mezitím jsem si skočil vedle odkud jsem zavolal na prodejnu. První co mě zarazilo byl fakt, že na faktuře není v hlavičce iStyle CZ, ale nějaký MOBILSHOP. Dovolal jsem se a chtěl jsem ověřit číslo faktury a IMEI. Slečna ve firmě MOBILSHOP mě řekla, že to nebude hned, ale ať to pošlu emailem, že se na to mrknou a ještě se mě zeptala na datum prodeje. Já na to, že to je pár dnů zpět a pak koukám na přesné datum na faktuře a tam bylo opravdu deklarováno 20.2., ale 2010!!!!!!!! Tak jsem sklapnul, slečně poděkoval, že se v případě nutnosti ozvu později.

A bylo vymalováno. Prohlédl jsem si fakturu znovu a byl to jasný podvod. Faktura s blbým datumem, tisknutá na inkoustové tiskárně s barevně odlišenou hlavičkou FAKTURA č.XXXX a jako prodávané zboží tam bylo iPHONE 4-CZ 32GB !!! iPhone 4 se začal v ČR prodávat až na přelomu srpna/září 2010, ale né v únoru!!!

Říkal jsem si, tak kdyby podvodníček šel s cenou tak na 1/2 původní ceny, tak by to šlo. Ověřil jsem jestli není iPhone kradený – nebyl, a začal jsem testovat zda-li není poškozený – nebyl. Vše fungovalo jak má, všimnul jsem si nainstalované Cydie, zajedu do nastavení a do nainstalovaných balíčků a našel jsem i zakopaného psa. Měl nainstalovaný ultrasn0w, což je odblok pro iPhone, když se jedná o blokovaný telefon na zahraničního operátora.

Sebral jsem papíry, telefon a cestou za podvodníčkem na mě známý hlásí, že ten podvodníček se tam na prodejně nějak pořád mele a je dost nervózní. No ještě aby nebyl!

Hajzl jeden!

P: Tak je to v pořádku, né?

J: No tak to určitě není.

P: Vždyť funguje!

J: Ano, funguje, ale není určený pro český trh, na faktuře je špatně vytištěné datum.

P: No víte já to mám s kamarádem na půl a tak to mu musím hned zavolat, protože ten telefon je nový.

Začal jsem hrát jeho hru, kdy jsem se mu smál do obličeje s výrazem: „No jasně blbečku“.

J: Hmm tak možná je to problém toho Vašeho kámoše, třeba jste si toho při koupi nevšimli, ale tak za 9tis. bych si ho vzal.

P: Néé to já s ním musím vyřešit.

Sbalil iPhone a zdrhnul.

Jen pro shrnutí, ten blbeček zfalšoval fakturu a prodával zahraniční iPhone s tím, že je z ČR z iStyle a ani mu nebylo blbý, že na faktuře je nějaká firma MOBILSHOP. Možná jsem měl na něj poslat policajty, ale nevím k čemu by mě to bylo.

Známej spokojenej, že alespoň nenaletěl a po této zkušenosti si raději zašel k operátorovi pro nový 🙂

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "BLOG: Jak jsem podvodníčkovi zkazil kšeft"

Zanechte komentář