Den blbec

Dneska, to máme nějakého 14. prosince 2009, je opravdu zvláštní den. Člověk ráno vstává do práce s pocitem podrážděného žaludku po víkendu tak jak každé pondělí a přemýšlí, co si šéf a banda potutelných zákazníků navymýšlali do mailu. Ono to ani není tak den blbec, spíše odpoledne-blbec.

V pátek zákazník donesl na přeinstalaci počítač. Otázka nejaké slabší hodinky včetně ovladačů. Ještě v pátek sem to stihl do konce pracovní doby tak tak, abych měl dneska relativní volno. Celý víkend pc jede, ráno taky normálně jede, doinstaloval jsem nutné věci, pár restartů a spokojený sem počítač nechal počítačem. Odpoledne přijde zákazník. Celý vysmátý přijde za mnou a společně se odebereme ke stolku s pc. Bác. Počítač zamrzlý…. Ehm ehm, zákazník na tebe kouká a jak mu taktně vysvětlit, že to pc opravdu tři dny v pořádku jede a neudělat ze sebe vola. Restart, pár klasických beep sekvencí z BIOSu a tradá, průser je na světě.

Musím říct, že pán byl opravdu solidní zákazník, který ví, že HW je bohužel součást nějaké vyšší sféry, která buď funguje nebo v tom nejhorším okamžiku se prostě posere. Takže po postupné testaci komponentů v rekordním čase se projevil jako vadný jeden RAM modul, vyměnil sem, memtest vypsal OK a spokojený zákazník pádí ven ze dveří lehčí o peníze nejen za přeinstalaci, ale i nové ramky.

Zákazník č. 2 ovšem spadá do kategorie B), tzv. kretén na N-tou (volně přeloženo „Já, zákazník svatoucí, peníze hříšně u Vás utrácející, smím si dovolit vše, k tomu mi dopomáhej bůh a peněženka..“

V pátek si u nás koupil bluetooth myšku. Není sice žádný přeborník v software, ale cd snad dokáže vložit do mechaniky tím správným dolů a pokyny vedené v češtině odkliká jedna radost.

Pán vlétl do prodejny s takovou razancí, že panty létaly ještě pár minut. Pozdrav zřejmě sprosté slovo, takže rovnou k věci přede mnou vybalil problém – Šéfe, myška nejde, šlahnu to z okna nebo s tím neco udělejte. – Ok, mrknem na to. Pán dokázal nějakým extravagantním způsobem odstranit nejen ovladače pro bluetooth, ale snad i samotný hardware, jelikož řekl, že ono to jelo deset minut a pak nic.. A že pak s tím „něco dělal“.. Celkově je tato věta u zákazníků hodně oblíbená, i když na klasiky typu „se to nějak pokazilo, malá si s tím hrála, děcka to měly, zničehonic, atd..“ to nemá.

Musel si dát na tom pokurvení notebooku hodně záležet, jelikož ani správce a ani nástroje třetích stran bluetooth jako hw neviděly… Super, zkusil jsem nejdřív nějaké opravy a poté reinstal ovladačů. Všechno v pořádku, dokonce při instalaci si to vyžádalo spárování s myškou a následoval restart. Jenže pc se nerestartovalo ale vyplo. Po startu přišel boot a voilá – modrá smrt. Člověka hned orosí, protože ví, jakou čekat reakci od zákazníka tohoto typu. Po prvotních zmatcích jsme s kolegou došli na to, že instalačka pro bluetooth si přepla(!) nastavení AHCI z IDE na native a problém byl na světě. Nicméně bluetooth se tvářilo že je funkční a přesto nešlo.

Zákazník došel a jal sem se to vysvětlovat. Po prvotních pičách, kurvách a hajzloch neschopných se dotyčný uklidnil a prostě vrátil myšku a my mu dali peníze. Neměl sem jaksi nervy to s ním řešit, kór když on pokaždé s nama jedná jak s debilama. Problém nevyřešen, zákazník nespokojený, já nasraný, ale měl sem pouze hodinku na celou tuhle parádu a mám taky jen dvě ruce.

Abych to neprotahoval, došel třetí zákazník. HDMI kabel, tak metr a půl. Říkám nemáme, máme pouze 3 metrový. Pak si všimnu na obalu jednoho zastrčeného že máme i dvoumetr. No super. Podám ho zákazníkovi a ten nevěřícně kouká. Vytáhne kabel z obalu a ten má sotva metr. Na obalu napsáno 2 metry. Výrobce zřejmě přetiskl obaly, dodavatel to neřeší a já teď vypadám jak osel.

Dořešíme celou situaci s úsměvem na obou stranách, nicméně dostavující se pocit zoufalství se skrývá opravdu těžce.

Tak hlavně že nám chutná. 🙂

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Den blbec"

Zanechte komentář