Drzost až na přes hubu!

Tento článek se netýká zákazníků, ale spíš neuvěřitelné drzosti konkurence.

Společnost, která dováží do ČR úsporné žárovky zadala poptávku na vytvoření velkoobchodního eshopu několika českým firmám. Do užšího výběru se dostala i firma kde dělám.
Zadání bylo jasné připravit ukázkovou verzi, aby zákazník zjistil co za svý peníze dostane. OK, začali jsme připravovat eshop po funkční stránce a po dohodě se zadavatelem jsme mohli použít jejich materiály ke zpracování (obrázky, texty). Sice vše bylo pouze v texťáku a obrázky byly jen přebaly žárovek. Vše bylo připraveno k prezentaci na lokálním počítači. Zákazník dojel, prohlédl si eshop a proto, že se mu naše konkurence neozvala, zadal zakázku nám, podepsali jsme smlouvu s formulkou, že veškeré práce i upravované obrázky jsou do úplné zaplacení faktury majetkem naší firmy.

Konkurenční firma se ozvala asi po týdnu, že to má připravený a že už to dali na svůj server k nahlédnutí. Zákazník se
na to podíval a řekl jim doslova jestli si dělají srandu, že tam není nic k prezentaci, že to je jako by mu v autosalonu ukazovali holou kastli a říkali tady bude sedačka, tady volant apod…. 😀

Zřejmě jim asi nebylo jasný, že když jim řeknete „už jsme vybrali firmu pro náš eshop“, protože to co udělali bylo fakt na přeshubu nebo právníka.

Naše firma začala pracovat na výřezech obrázků na stylizaci textů do nějaké schůdné podoby a posléze jsme je umístili na eshop. A co se nestalo! Jen tak ze zvědavosti jsem se po pár dnechse mrknul na tu jejich prezentaci a co jsem neviděl! Na drzo okopírovali všechny upravované texty, javascripty i obrázky, které teda nenápadně ještě ořezali oválnou maskou, aby to nebylo poznat.

Včera jsem to říkal majiteli firmy jestli dělají dva eshopy nebo jestli jim dal povolení použít ty texty a obrázky aniž by nás o tom informoval. Samozřejmě, že ne. Následoval telefonát zákazníka té firmičce a samozřejmě v sedum večer to nikdo nebral. To by nebylo ještě tak moc k náseru, ale dneska ráno mi volal zákazník, že jim došel doporučený dopis ve kterém byla faktura asi na 16tisíc bez DPH od konkurence, která se dožaduje úhrady za provedené úpravy jeho materiálů a náhradu pracovních hodin.

Jedna kulka by to asi vyřešila…. 😀

To bude mít asi ještě dohru…

Já na to říkám: TONOUCÍ SE STÉBLA CHYTÁ. Pak dám ještě vědět…

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Drzost až na přes hubu!"

Zanechte komentář