Hajzlík aneb jak hlodavci úkryt našli

Vítejte přátelé skromného humoru na úkor „nedobrých“ zákazníků. Dneska tady mám takovou příjemnou, ne však voňavou raritku.

Přišel zákazník. V podpaží nese opravdu už od pohledu zanedbaný počítač. Klasický bílý case mi podává s dodatkem, že stroj leží kdesi na půdě. Netuším proč a ani se po tom nepídím. Nicméně dostávám upozornění, že je možné, že uvnitř budou nějaké nečistoty. No dobrá. Popis závady – nelze spustit.

Oddělávám kryt a první co mě liští, je nechutný smrad. Celé je to pokryté celkem solidní prachovou vrstvou. Tak jsem to vzal vedle, vyfoukal vzduchem a nesu si to tak zpátky. Po dalším zběžném prohlédnutí jsem našel tohle.

P1030286

Všichni víme, co jsou ty hnědé válečky. A ano, opravdu to nejsou čokoládové křupinky. Nicméně konečné jsem poznal odkud se bral onen strašný puch. V tento moment se ve mě lámalo jestli do toho mám vůbec sáhnout. Ale tak slitoval jsem se, navíc jsou to přecijen nějaké další peníze, tak hurá do toho. Zdroj byl opravdu spálený, navíc jsem tam přidal jeden odtahový větráček na case, aby se tam tak neprášilo, ale nevím jestli to bude mít nějaký efekt, když tam přespávají malí chlupatí kamarádi. Pro zajímavost přidávám dva detaily :).

P1030285

Opravdu to byl nechutný kanál. A to se pak člověk diví, že sem píšu pak takové články. 🙂 Poslední foto.

P1030287

Jinak ještě přidám jednu perličku. Přišel takový postarší pán s vážným výrazem zkušeného odborníka, že jestli nemáme náhodou barvu CA9951CE atd… Říkám si, že to bude nějaké HPčko, no nechtělo se mi to hledat, tak jsem se ho zeptal na model tiskárny. Heh, pán se na mě zděšeně podíval a zakoktal, že neví z hlavy. Taky dobrý kolík, naučil se číslo z krabičky nazpaměť a model tiskárny, na kterou hledí dennodenně, neví z hlavy :).

Nu což, jedna rada na závěr: Když už chováte domácí mazlíky, které necháváte volně chodit po Vašem hardware, aspoň po nich uklízejte. Ušetříte jeden pocit na zvracení nějakému servisákovi. 🙂

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Hajzlík aneb jak hlodavci úkryt našli"

Zanechte komentář