HP Compaq nx 9110 a jeho HDD redukce…

Jako maník servisu jsem nikdy nepracoval a nikdy asi pracovat nebudu, právě proto, že prý mi chybí odpovídající školy,, ale když jsem se v jednom tom servisu na Budějcku ptal, jaké, nedokázal mi dříč ani odpovědět….

Následující report je z toho, co jsem s ním potom řešil…. ->

Jako nadšenec do IT ve svém slova smyslu i pojetí jsem si na jednom Aukčním serveru zakoupil moc hezkej Notes od HP s kompletním názvem: HP COMPAQ nx9110 a jinak značený i s dodatkem Business Notebook.

Notes krásnej, ale chyběla mu už při koupi redukce na 2.5″ disk a ještě nabíječka, ale to se prodejce moc neodvažoval ani uvést, což o to…

Přemýšlel jsem, jak si rychle redukci opatřit a tak jsem se jal hledat info přes Mistra Googla na netu, samozřejmě u nás aji za louží a mnoho věcí byly jen popisy, pak ale svitla naděje a já popojel na info s odkazem na Abax a jal se to hledat… cena 1.700,- s daní za rámeček a redukci je na mě fakt moc, takže jinam, ale nic jiného v ČR nebylo a tak jsem samozřejmě využil mailu a napsal do již zmíněného servisu u nás:

J:Dobrý den, nakupoval jsem u Vás již předtím a nejen já jsem s Vámi spokojen, proto se na Vás obracím zase a to ohledně HP …  nx9110 , který jsem zakoupil bazarově a chybí v něm redukce na disk IDE-PATA nebo SATA, dle možností, co by se mi naskytly (pozn.: myšlen upgrade na moderní typ rozhraní…). Zajímala by mne cena této redukce na můj typ notebooku a to i s cenou s pomocí technika a bez něj (pozn.: zase myšleno tak, že by mi pomohl s instalací disku, v té době jsem ještě netušil, jak je to jednoduché…) a zda ji máte na skladě. Na inetu jsem našel pouze Abax a ten je příliš drahý… .

S:Dobrý den, jakou redukci máte namysli? Redukce (IDE + SATA ) = USB?

(pozn.: úder první, pokud napíšu, že to v ntb chybí, tak fakt nechci USB)

J:Dobrý den,

Omlouvám se, že jsem nenapsal hned, že  se jedná buďto o rámeček či jen
přechodku… Pokud by disk šel standardně  vložit, ani bych Vás neobtěžoval,
bohužel se ale bez přechodky či rámečku  neobejde! Prý jej mají Notebooky od
HP standardně téměř shodné, ale  raději sháním přesný díl na svůj NTB!

S: Nerozumím tomu co potřebujete. Asi by bylo lepší vše probrat osobně.

(pozn.: co dodat 😀 )

J: Po pár  hodinách jsem našel odpovídající obrázek a snad si nyní všimnete toho, co je na něm, redukcí je ta malá kostička u toho s perforací pro HP tak typickou a nenahraditelnou…  (obrázek doplním později, slibuji 😉 )

S: „následoval asi 10minutový telefonát, kde si postěžoval, jak blbě jsem mu to v emailu vysvětlil a cože to vlastně potřebuju, protože jsem mu poslal přesně daný typ toho, co jsem potřeboval a ještě potřebuji, jen jsem se posmíval, to se nedá…  Nakonec jsme se dohodli na tom, že až tak servis NTB nedělají a na skladě je nemají, abych se přes zaslané kontakty pokusil obrátit přímo na ofiko servis HP…hlavně že mají nápis na krámu, že NTB prodávají aji servisují, co naplat. asi tomu nerozumím… “

Tohle ukazuje na jedno, je úplně fuk, co použiju, protože někde prostě neznaj některý věci a já to poměrně chápu, ale jsou věci, co by snad měli znát i oni! Pojem redukce na disk nebo přechodka je hojně používanej a mohlo mu to dojít po zmínění o rámečku, ne? Co vy na to?

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

O autorovi

Marty9xxxx
IT fanda vypomáhající s mnohými věcmi zdarma a jinými za odměnu s tím, že hlavní náplní je práce se zákazníky v obchodě v pozici ne zrovna milé :) Hlavním zaměřením mimo to je vždy testování lidí pro různé reakce atd :) Je někdy vážně zajímavá též moje četba či tvorba internetových aplikací a stránek :)

Přidej komentář jako první k "HP Compaq nx 9110 a jeho HDD redukce…"

Zanechte komentář