Jaký typ uživatelů nemám rád?

Před nějakými deseti lety, ještě coby student gymnázia, jsem si přivydělával tím, že jsem občas někomu postavil PC. Pokud člověk byl jedním z pěti šťastlivců, kteří tou dobou na malém městečku používali Internet a uměl na něm najít tehdy začínající e-shopy s hardware, mohl nabídnout cenu ke které se místní shopy ani nepřibližovaly a přesto si vydělat tolik, aby jeho Škoda 120 měla další měsíc na co jezdit.

Už tenkrát mně ale strašně štvali lidi, kteří odebírali časopisy typu „PC pro každého“: Nikdo jiný nezvládl za dva týdny nainstalovat 700 shareware a trial programů, které „byly na tom CD úplně zadarmo“ a pak při každém startu počítače trpělivě odmačkávat jedno oznámení o vypršení těchto skvělých programů za druhým.

Vrchol ale přišel, když si jeden z mých „zákazníků“ v takovémto časopise přečetl, že kvalitní tisk je pouze na fotopapír. Tehdejších třicet korun za jeden list A4 mu přišlo neuvěřitelně mnoho a tak si vzpomněl na mladická léta, kdy nad vývojkou v temné komoře vyvolával fotky ze své Směny. Vytáhl ze skříně štos starého fotopapíru (zřejmě z NDR) s podivnou plastovou úpravou povrchu, vložil jeden list do tiskárny a pak už se jen pět minut koukal jak mu ze zaseknuté tiskárny po hladkém papíru vytéká čtyřbarevný inkoust na krásný bílý koberec.
Vysvětlování, že není fotopapír jako fotopapír samozřejmě nemělo smysl a já místo toho upadl v podezření, že jsem mu sehnal „šmejd“ tiskárnu.

Ta doba už je skoro deset let pryč, počítače stavím už jen na nátlak a jen vlastní rodině, přesto si myslím, že se mezi touto skupinou uživatel v zásadě asi nic nezměnilo.

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Jaký typ uživatelů nemám rád?"

Zanechte komentář