Kredit už néééé

Už je to pár týdnů co skončila Sazka. Nebo, nevím teda jestli skončila úplně nebo se z toho někdy vyhrabe, ale to teď nehraje roli. Jde mi o jeden aspekt, který pro mně po té události mnohé změnil.

Na prodejně kromě prodeje mobilů a příslušenství, dělání smluv na paušály a dalších věcí s tím spojených dobíjím kredit. Všem tuzemským operátorům. Bez jakýchkoli terminálů a čteček, vše pěkně poctivě ručne nacvakat, a to minimálně dvakrát, aby bylo kontrole učiněno zadost.

A teď proč o tom mluvím. Po onom pádu Sazky se strhla hlavně mezi důchodci panika. Nikde jim nechtěli dobít jak byli zvyklí, maximálně jim byly cpány kupony, se kterými si drtivá většina nedovedla, nebo – k čemuž se přikláním já – nechtěla poradit. Netrvalo dlouho a rozkřiklo se že u nás to pořád jde. A co hůř, že ve dvacetitisícovém městě jsme jediní. Najednou se na mně valily laviny kredituchtivých seniorů ze všech stran, a to vám řeknu těch čísel co mi denně projde rukama je nespočet.

Blbý na tom je, že se mi velmi brzy vštípilo často opravdu nezadržitelné nutkání každému zákazníkovi říkat „Za chvíli to přijde“, což je zkrácená verze původní odpovědi „Ano, obvykle do pěti minut bude váš kredit navýšen“ na dotazy typu: „Takže mi ten kredit přijde?“…

Zrovna včera jsem takhle před koncem pracovní doby byla v příjemné, časkrátící konverzaci na ICQ s kolegou z jiné prodejny, a vím že jsem se usmívala, protože jsme zrovna probírali nějakou vtipnou historku. V tom do obchodu vpadl zákazník, který si přišel pořídit nabíječku. Zaplatil, a já mu – s mozkem v režimu který by se dal nazvat autopilot- paragon podávala právě s oněmi slovy. „Za chvíli to přijde“ – a u toho jsem se zřejmě dost viditelně usmívala. Následoval zmatený pohled zákazníka, jenž, jak mi později došlo, evidentně přemýšlel jestli mu něco nenavrhuji. No nebyl na rozpacích sám, když tam tak stál, byť několik krátkých vteřin u dveří a koukal na kliku, načež váhavě odešel. Uff.. no doufám že už se neukáže, na můj vkus měl v uších i nose několikanásobně vyšší poměr chlupů, než jsem schopna rozdýchat 😀

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Kredit už néééé"

Zanechte komentář