Mail nejede a nepojede

Normální den v práci. Normální odpoledne. Telefon. Už po hlase poznávám paní z jedné firmy z nedaleké vesnice. Občas mě bombarduje problémy, kde stejně nakonec zjistíme, že za všechno můžou Windows, poskytovatel internetu nebo cokoliv jiného, než jsou její ruce. No tentokráte bodovala.

Nebudu tady vypisovat celou komunikaci. Stejně by to nikdo nečetl, takže vypíšu stručně o čem jsme se bavili a záznam konce rozhovoru.

Paní mi říkala, že nejde mail a že ji tam (Outlook) vyskakuje pořád nějaká tabulka. Když zmáčkne STORNO, tak se nic neděje. Když zmáčkne OK, tak se taky nic neděje a tabulka skáče pořád znova a znova.  Zkoušeli jsme nastavení mailu (údajně do toho nikdo nehrabal), nastavení pop a smtp serveru atd. Neustále něco mrmlala do telefonu, z čehož jsem usoudil, že víme oba o čem mluvíme a ona jen plní příkazy, které jsem ji dával. Ono to není jednoduché radit po telefonu, když Vám protistrana neříká co dělá, ale jen navrhuje řešení (odvirování, jestli nechci dojet – v pátek po šesté opravdu nechci, atd…).

Zkusili jsme snad všechno, co by se dalo považovat za problém. Veškerá nastavení jsme prošli několikrát, pořád Outlook hlásil, že není možné komunikovat se serverem. Už jsem opravdu začínal věřit, že tam mají problém, když v tom jsem si vzpomněl, že v dané firmě pro bezpečnost a proti možnosti zavirování(!) používají pouze jeden kabel k internetu pro tři pc a který si vždy předávají z počítače do počítače.

Já: „Ještě takový malý dotaz – kabel k internetu máte připojený?“

Jak znám paní, v tom zoufalém vodopádu slov vždy navrhuje řešení abych dojel. Najednou v telefonu ticho.

Paní: „Víte co? Já se na to ještě podívám a kdyby něco, tak Vám ještě zavolám. Díky a nashle.“ 😀

Prý ji to dělalo od rána. Když si paní představím, že od rána kliká na STORNO a OK, tak jí úpřimně závidím její trpelivost, je 15:35. 🙂

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Mail nejede a nepojede"

Zanechte komentář