Metalista

Jak už to tak v menších městech bývá, časem si spoustu zákazníků chtě nechtě zapamatujete, obzvlášť když chodí poměrně pravidelně. Jako tenhle týpek. Věk bych tipla tak na pětatřicet plus, věčně ve světlejch džínách nad kotníky střihu ála 80léta, v nich zastrčený tričko s nějakým tvrďáckým potiskem ve stylu lebek nebo metalu, a z kapsy čouhající řetěz co má připnutej k peněžence. Celkově ve vyjadřování jednodušší, ale ne agresivní, spíš takovej ňouma. Vždycky má tendence si povídat, naše konverzace probíhá zhruba ve stylu:

J: Tak za kolik budeme dobíjet dnes?

Z: No, to není pro mě, psala mi Maruška, ta z Ústí jak jsem vám minule říkal, že už bysme se teda někdy mohli sejít, a že jí dochází kredit. Počkejte, najdu si číslo.. Hmm hmm… Helenka ne, Jituška taky ne… tady! Takže blablabla (nahlásí mi číslo).

J: A za kolik?

Z: Dvě stovky jí tam dejte. Jsem chtěl poslat víc, ale ten invalidňák dneska stojí za prd. Jsem se s ní chtěl domluvit, že teda bych za ní konečně přijel, na návštěvu, když už si tak volámer, ale nevím no, jak mi posílala fotku tak jí to tam slušelo. Taky jsem jí říkal že jí pošlu. Ale není to moc blízko. To Ústí.

J: Dobře. Ještě něco pro vás?

Z: Ne ne, to teďka stačí.

A tenhle týpek jednoho dne přišel s nějakýma papírama v jedné ruce a s mobilem v druhé, a rozladěně spustil že dostal od operátora bezvadnou nabídku na paušál, a k tomu za korunu telefon, ale že ten telefon nefunguje. Že nejde zapnout. Že je prostě od začátku rozbitej, a co on s tím jako má dělat. Tušila jsem nějakou zradu, a požádala ho o ukázku.

Z: Tak dívejte, prostě mačkám a nic.

Šlo o Samsung E1170 – v té době nejprodávanější z obyčejných levných mobilů – a on rval prst do repráku div se nedostal skrz.

Ano, pobavilo mě to, ale ne nijak zlomyslně, naopak mi přijde úsměvné jakou zdánlivou maličkostí můžem být v očích takovýchto zákazníků „king“ 🙂

No, za pár týdnů přišel, jestli se u nás dá zařídit splátkový kalendář na zhruba osmitisícový dluh, co mu naskočil po volání na některou z 900 *** *** linek. Tak nějak si myslím, že to nebylo vehementní podporou některého ze superstárů. A to se vyplatí 😀

————————————————————————————-

Všimla jsem si že se mi v textech bijou vyjadřovací styly (mám na mysli např. bijou / bijí) což mě celkem štve, ale blbě se toho zbavuje:)  je to prostě bitva mezi tím jak jsem zvyklá mluvit s přáteli, a tím jakou mám představu o spisovné podobě naší krásné češtiny.. tak snad to tolik nevadí:P

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Metalista"

Zanechte komentář