Nevhodný obsah

Zdravíčko přátelé. Začnu jako obvykle, a to zhodnocením počasí venku. Zas je tam hnusně a vypadá to, že ani líp nebude.

Zima, větr, srance s deštěm a už jen čekám na to, kdy začnou zas padat vagony těch bílejch sraček, jak onehdá komentoval neznámý pražák svůj krátky zimní příběh na Šumavě nebo v které prdeli. Ale budem optimisti, už jen nejakých stopadesát dní a zas bude pěkně fajnovo a třeba aj na kůpání.

Dneska se vrátím k několika vtipným příhodám co se mě na servise staly.

Paninka donesla laserovou tiskárnu na opravu, že netiskne a že nechce brat papír. Připojím k testovacímu pc, nainstaluju a ono fakt, tiskárna hrabe ale jinak nic. Papír furt zůstává v podavači a ta se jen může zbláznit proč se nechce ten papír poddat. Říkám no nic, tohle je na zkušenější odborníky. Tak šecko odpojim a napadne mě, že bych se mohl ještě podívat jestli není něco vevnitř, protože paní vzpomínala, že má malé dítě a všichni víme, co sopláci dokažou udělat za paseku. A přece! K mému potěšení vytahuji z podavače čtvereček čokolády (mléčná, s oříškama)  a voilá, z tiskárny začnou lézt faktury a moje testovací stránky a obrázky. Důkaz jsem přilepil k tiskárně, aby paní viděla proč to blblo.

Včera jsem měl na opravě počítač z jednoho restauračního provozu, z baru. Prý vůbec nejede. Tak sem ho otevřel a co nevidím – vrstvička prachu o tloušťce menší deky překrývala celý obsah počítače, zdroj měl tak zaseknutý větrák, že i šroubovákem sem měl problém jej otočit a pasivní chladič na procesoru se proměnil v jeden obrovský prachový hranol. Fůkl sem do toho stlačeným vzduchem a konečně začal spatřovat desku a zbytek. Nakonec sem ho otočil aby se to pěkně šecko vysypalo a tentokrát na mě vypadly opravdu raritní kousky – několik čínských nudlí, matka od šroubku ale velikosti tak 26, kryt od telefonu a zbytek sáčku od kešu. Přitom mě nepřišlo, že by se do toho nějak často lezlo (prach, původní šroubky, atd.) No každopádně tohle nemá v počítači co dělat.

Minulý rok nám jeden pán donesl počítadlo, že se tomu nějak nechce. Už od pohledu bylo jasné, že to co by chtěl opravit mělo být už pět let na skládce nebo dávno rozebrané na kov. Mnohým z Vás to asi nic neřekne, ale bylo to HP Vectra, pradávný kancelářský desktop, který údajně nebyl nikdy otevřen. Stáří cca 9 let. Pán že si počká až na to mrknu. Asi se bál že mu z tama ukradnu cdromku nebo nevím, servis na počkání totiž nedělám. Ale co, měl jsem volnější den tak sem se na to vrhl hned. Ovšem při sundávání vrchního krytu sem všeho nechal. Liskl mě šílený smrad. To není normální, jak kdyby do toho vysypal sáček vajglů a přidal štanglu nejakého plesnivého salámu. Jestli takto nevábně voní i příbytek tady pána, no děkuju pěkně. Přes prvotní pocit na zvracení sem se přenesl a říkám si, že když už nic, tak se podívám aspoň na obsah toho zázraku. Po sundání krytu sem neveděl jestli čumím do počítače nebo do fritézy. Šecky stěny case byly žluté jak blázen, celé to bylo pokryté jakousi nechutnou vrstvou asi kondenzovaného dýmu z cigaret nebo kdoví jakého svinstva co kůřil. Se ani nedivím že to tak dlůho fungovalo. On to tím hnojem zakonzervoval a prostě to muselo šlapat. Neměl jsem chuť se tím dál zaobírat, nehledě na to, že do těchto skříní šly speciální original zdroje HP, které dneska nejsou de facto v prodeji, takže bych mu to stejně neopravil. Dobře, kdybych se moc snažil, tak bych ho sehnal i bych mu to vyměnil, ale prostě tohle ne. To je jak kdybych dojel s kvetoucím favoritem plným hoven do servisu že chci nový motor.

Do dnešního dne se mlátím do hlavy, že sem to nevyfotil, ani ten restaurant pc ani tu vectru a potažmo ani tu čokoládu. Ale slibuju, že začnu:).

Tož tak. A co vy, máte nějaké zkušenosti s něčím podobným? Uvítám komentáře nebo klidně vlastní článek či příspěvek na blogu. 🙂

psy.co

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Nevhodný obsah"

Zanechte komentář