Oprava komplu na blití

Došel si zákazník, že mu nejede počítač. Klasika, příjem zboží do opravy, vyplnění náležitostí a jako závadu uvedl a trval na ní: „při paření counter striku z ničeho nic počítač umřel“. Dost jsem se hlodal jen když řekl že to tam mám uvést. Tak se i stalo 🙂

Demontáž komplu, a hned jsme se s technikem málem poblili. Ne jen, že ventilátor na procesoru byl brutálně zanešenej něčím co s prachem nemá snad co dočinění, ale stejně na tom byl i zdroj. Procesor byl v pořádku, ale díky té teplotě odešla deska (kdo ví jestli kvůli těplotě, ale byl to ASROCK – prostě shit).

Nejlepší byl rozhovor se zákazníkem, který chtěl být informován o vzniklém problému telefonicky:

J: Dobrý den, tady bla bla bla volám ohledně Vaší zakázky XY.
Z: Dobrý den.
J: Po testování komponent jsme zjistili, že Vám odešla základní deska a je nutné vyměnit i chladič s ventilátorem na procesoru a doporučujeme i zdroj.
Z: Jak to jako mohlo SAMO odejít?
J: No vzhledem k tomu, že máte úplně zanešený chladič i zdroj, tak se domnívám, že když odešla pouze deska je to docela v pohodě. Bylo by lepší kdyby jste se zastavil na prodejnu abychom se domluvili na dalším postupu.
Z: Já nikam nebudu chodit, domluvíme se po telefonu.
J: Dobře. Takže navrhujeme vyměnit zdroj, základní desku i chladič. Celkem by byla cena včetně práce XY Kč.
Z: No a nešlo by vyměnit jen tu desku? Vždyť když ten chladič a zdroj vyčistíte tak to pojede, né?
J: Bohužel pane to si nemůžeme vzít na zodpovědnost aby jsme Vám ty komponenty jen vyčistili a vrátili zpět. Jsou totiž strašně zanešený něčím co je snad možná mastný prach nebo něco podobného.
Z: (důrazně) JAK BY SE TAM MOHLA DOSTAT MASTNOTA, to není možný. Já dojdu! (a třískl telefonem)

Nechápu…

Borec došel a spustil něco o tom, že tam nemůže být mastnota a něco v tom smyslu, že mu kecám a podobně. Nechal jsem ho vykecat a bez slov jsem odešel pro základovku. Zapomněl jsem podotknout, že borcovi bylo cca 18let a došel i s kámošem asi zřejmě expertem na počítače, protože si házel nějaký kódy pod svý čerstvě narostlý chlupy pod nosem. Ukázak jsem mu základovku s chladičem a zdroj a bylo moc pěkný jak se borec zasekl a začal koktat. To se mi vždy na těch remcajících zákaznících líbí jak sklapnou.

No ve finále borcovi došlo, že bude lepší koupit nové komponenty. Došel ještě s maminkou a ukecal ji na novej procesor a grafiku.

Tááááák se to dělá. Nejdřív drsoň, ale pak mamí mamí kup mi to, já to chci!

Idiot. Teď nám ta základovka zůstala jako odstrašující příklad znečištění počítače 😉

IMG_0004 IMG_0005

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Oprava komplu na blití"

Zanechte komentář