Pche…

Zdravím Vás po delší odmlce. Dneska celkem parádní jarní počásko, venku kolem dvacítky, v krámě celkem liduprázdno, jak už to v době krize a v malém městě bývá. Nicméně i tak se dnes dva odborníci našli.

Pán „mámdoprdelenecozasebou“

Včera donesl pán na opravu pc. Nějakou starou herku, kterou kdysi naše firma dodávala do školícího centra. Nejdřív si zavolal, zda-li máme aktuálně nevyužité síly pro jeho potřeby a či tyto věci opravit umíme (nešlo mu tlačítko Power na case, přehodil sem to s resetem, co jiného, že jo). Samozřejmě, že umíme. Dneska sem to opravil, vyčistil, zkontroloval ostatní hw či není zaprášené, vadné atd. Volám pánovi, že se pro to může stavit. Pán, očividně potěšen rychlostí opravy, docupital asi za dvacet minut po našem hovoru. Celkem čilý stařík, říkám si. No jak kdyby mě četl myšlenky mi oznámí, že už má 85 let a má něco za sebou, že pamatuje IQ151, komunisty, atd.. Pak sem nějak přestal vnímat a šel sem mu vystavit doklad na půlhodinku práce – kontrola hw, diagnostika, oprava case – a naúčtoval sem mu částku, za kterou si obvykle kupuje nějaké pivka na doma večer k Ordinaci. To sem ovšem pichl ruku do úlu, co ruku, spíš sem tam vlezl celý a eště sem za sebou zavřel.

Pán mě osočil, že za tak nelidové ceny není možné obírat lidi, že on už má doprdele něco za sebou, že oslavil 85 let a.. No  dost. Po deseti minutách jeho monologu říkám, že jestli se mu něco nelíbí, ať si ide navrch za šéfem, že mezitím mu vrátím pc do původního stavu. Pán zkoprněl a jediné co z něj vypadlo, byla otázka, kolik na to má záruku. Že prý se mě nechce dotknout, ale v mém věku určitě ještě nemám dostatek zkušeností s pájením a vytvářením pevných spojů. Nějak si nevzpomínám, že bych v tom pc něco pájel =), ale tak pánovi sem dal 6 měsíců záruku na opravené tlačítko.  Už sem mu chtěl něco nepěkného říct, ale posledním dotazem mě celkem dostal. Tak snad mu to pájené vydrží.

Po dvaceti minutách po staříkovi došla paní, která už od pohledu vypadala, že je důležitější mít vizáž debila než se tak chovat. Nerad a téměř vůbec soudím lidi podle toho jak vypadají, nicméně tady bylo od pohledu jasné o co jde – věk těsně po 50, zřejmě nějaká důležitá funkce v rodinné prosperující firmě a pohled „vy jste úplné hovno proti mě“… Och, nasrat. Eště teď se rozčílím, když si na ten provokativní ksicht vzpomenu. No co, paninka potřebovala myš. Specifikace – samozřejmě tam musí svítit to červené světýlko dole, protože to jsou kvalitní myši. Zkusil sem ji nabídnout levnější laserovku, přecijen je to o cosik lepší než optika a hlavně je celkem příjemně designovaná a docela dobře se prodává. 550,- Kč včetně daně. Sem ani netušil, jak nechutně drahý obchod jsme, když cena na shopu je o 49 Kč nižší… Tolik slov, kterýma lze pojmenovat předraženost kamenného obchodu jsem ještě neslyšel. No dobrá, jdem na optiku. Základní „geniuska“ za 150,- Kč i s daní. Připomínám kvalitní zpracování a hlavně důležité červené světélko. „Ta druhá stála 550 a nesvítila. Vy mě tady zkoušíte.“ Smutně kouknu na paní a přecházím do ofenzivy. V pěti minutách ji vysvětlím rozdíl mezi laserovou a optickou technologií, rozdíl v ceně a zpracování myši od Geniusu a Logitechu. To už sem doufal, že mi zazvoní telefon a paní budu moci slušně poslat do prdele… To by bylo veliké štěstí. Nikdo nevolá a paní si všimla, že na laserovce je na konci psdvojkový konektor. „Mladý pane, já ale potřebuji ten tenký.“ OMG ku*va už. Sundám redukci z usbčka a paní nechápe, co sem to právě udělal. Stál sem za pultem jak hromádka neštěstí a nevěděl sem, co teda po mě vlastně chce. Vytáhla z kabelky telefon a prý moment, že zavolá jejich ajťákovi, že ji poradí. Ani netušíte, jak sem chtěl slyšet to vysvětlování. Co mu řekne. Co vlastně chce. Obešla dvakrát prodejnu, zachmuřeně se na mě dívala a ukončovala hovor. „Víte co, já se stavím později. Náš technik prý nějakou má a jestli nebude stejná jak ta, co mi nefunguje, tak se zde zastavím. Jste tu do šesti, že?“ „Ano, jsme tu do šesti.“ O půl páté sem zavřel.

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Pche…"

Zanechte komentář