Poblitej notebook, proč asi nefunguje?

Je to sice už delší dobu ale nemá chybu:

Došel kořeň k nám do krámu a ptal se jestli opravujeme notebooky. Samozřejmě a neodpustím si dotaz co s tím borec má. Že prý mu na to vytekla instantní polívka a teď notebook nefrčí. Chtěl vědět kolik bude oprava stát, ale to jsem mu nedokázal říct, protože nikdo nevěděl pořádně co se podělalo.

Za pár dní došel borec s notebookem. Noťas vybalil z brašny a bylo divný že ještě z igelitky. Napadlo mě, že třeba aby se mu na noťas nedostala vlhkost nebo něco obdobnýho…
Když položil vybalenej notebook na stůl a já ho otevřel dostal jsem takovou smradlavou facku přez ksicht, že jsem se musel otřepat. Při příjmu do opravy mě borec ujistil, že hned jak  se mu tam ta polívka vylila tak ten zbytek vylil do umyvadla a nechal ho vykapat. Jenže tam nechal baterku…

Kolega notebook začal demontovat a hned na začátku bylo divný jak to smrdělo a pod klávesnicí byly kousky jídla…fakt nechutný.

Po kompletní demontáži jsme usoudili, že to nebyla polívka, ale nějaký jídlo a hned nás napadlo, že je docela možný, že ten notebook borec poblil.

Všechny díly jsme vyčistili (to bylo to nejhnusnější co jsme snad za celou dobu opravovali), přepájeli studené spoje, nahradili vadný napájecí obvod a po několika testech notebook putoval na další čištění plastů. Montáž a noťas byl opravenej. Borec dostal echo, že je noťas ready a řekl že hned dojede.

Opravdu přišel a jak má už kolega ve zvyku, přišel si poslechnout co z borca vyleze.

Z: Dobrý den, přišel jsem si pro ten notebook. Oprava číslo XXX.
J: Dobrý den, moment, notebook hned donesu.
Z: Co s ním bylo?
J: Takže bylo zjištěno vniknutí nějaké kapaliny, zřejmě jídla do notebooku na základní desku, kde došlo k vyskratování napájecího obvodu.
Z: Jo, jsem rád, že to šlo opravit. Jsem už měl strach, že to nepůjde opravit.
J: Většinou to není problém opravit pokud dojdete hned. A můžu se Vás ještě zeptat co to přesně bylo? Nám se to jako polívka nezdálo.
Z: No, ehm, no……(klukovi bylo tak dvacet a u této odpovědi hned zrudnul jak rajče)
J:No hlavně, že to šlo opravit.
Z:(kořeň se rozpovídal)…a pak jsem se chtěl ješte mrknout na internet a zvedl se mi kufr tak jsem to nestihl na záchod. (v tu ránu se mě a kolegovi rozsvítili oči a chtěli jsme se smát ale klučina byl z toho nějakej vedle tak jsme to udrželi – bylo na něm vidět, že mu to není vůbec příjemný)
J: No to se může stát… 🙂

Notebook si odnesl a my jsme z toho fóru žili asi měsíc…

Příště až budete chtít nakalení čučet na internet, tak si vemte s sebou i kýbl 😉

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Poblitej notebook, proč asi nefunguje?"

Zanechte komentář