Předplacený internet na cesty

Situace první

Přišel zákoš, tak 30-35 let, s upravenou bradkou, v elegantním kabátě, v jedné ruce ležérně držel dlouhej černej deštník, ve druhé krabičku s USB modemem. Věci kolem internetu nerada řeším, protože tomu nijak extra nerozumím, ale v rámci dobrého jména firmy se vždycky aspoň snažím pomoct.

Z: Přišel jsem vyreklamovat tenhle modem. Jede hrozně pomalu, a přitom na krabičče se píše že podporuje 3G síť.

J: Ano, to je pravda, ale samozřejmě ji podporuje jen tam kde je pokrytí signálem. Kde ho používáte?

Z: V blabla (zapadákov v malebném údolí obklopeném lesy).

J: Tak to se obávám že v současné době místo pokryto není.

Z: Ale to mně nezajímá, na krabičce to je, tak to máte vyřešit ne? To už je na policii toto. Nebudu se tady rozčilovat, jdu to oznámit. Těšte se.

Docela bych chtěla vidět ten rozhovor, pokud tam opravdu šel 😀 Každopádně, ještě na mně žádný komando nevlítlo.

Situace druhá

Pán s brýlkama o síle popelníku, asi o hlavu menší než já, v pomačkaným baloňáku.

Z: Dobrý den, koupil jsem si modem.

Vytahuje z tašky, podává mi. Vcelku novinkovej USB model, zhruba za dva litry. Dál vytahuje ntb, taky evidentně funglovka, displej jako kráva, HPčko. Zapíná ho.

Z: No, a nejde mi internet.

J: To máte od nás ten modem?

Z: Ne, tam dole na náměstí jsem ho koupil. I ten notebook.

J: No.. a proč jste si s tím nenechal poradit tam?

Z: Já se ptal, ale neměli čas a řekli že se to tam nainstaluje samo.

Super, tak přijde otravovat mě. Ale vypadal tak zoufale.. Koukám na něj, na modem, na ntb a přemýšlím jestli ho vyhodit hned, nebo se na to aspoň kouknout. Nikdo nikde, tak dobře no. Chvíli jsem vyjmenovávala možné příčiny nefunkčnosti o kterých jsem slyšela, chvíli zkoumala jestli je v modemu správně SIMka (byla), a pak si říkám, no reinstalací snad nic nezkazím a chtěla jsem program odinstalovat.

A až teď jsem si všimla že ty ikonky a obrázky jsou jaksi jinak než mám doma na XPčkách, tak se ptám co má za operační systém. Pán řekl že HP, tady to je napsaný.. 😀 No, už jsem říkala že tohle není moje silná stránka, žádnou nálepku s infem jsem na noťásku nenašla, ale napadlo mě v rámci pátrání restartovat. A bylo jasno, modem byl kompatibilní se všema možnýma OS, ale s Win 7 zrovna ne. Aspoň už vím kam si nejít nechat poradit ohledně PC.

Situace třetí

Zákoš vyloženě nasraně popisuje,  jak hrozně dlouho stahoval jeden film, ale ani se mu nedostahoval a nejede mu internet už od včera. A že je začátek měsíce a on to má předplaceno a že to jsou nekvalitní služby a kdesi cosi. Tak se ptám co že to přesně má za službu… no přišla jsem na to, že je to nejlevnější varianta přenosného internetu za pár kaček měsíčně, maximální možná rychlost 3,6 Mb/s, datový limit 500 MB. Ale aspoň si to nechal vysvětlit 🙂

Btw,  píšu to během přestávky, a za tu dobu mi tu nějakej děda v beranici v asi desetiminutovejch intervalech 3x lomcoval s klikou div ji neurval, a to je v úrovni očí 55kou písmem napsaný PŘESTÁVKA 12:00 – 13:00. Taky klasik 😀 U toho mě napadá ještě jedna příhoda ohledně přestávek, ale o tom zas jindy 🙂

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Předplacený internet na cesty"

Zanechte komentář