Síťovka a vnučka

Vidím, že název serveru dostává svého jména. Lidé se asi umoudřili a není o čem psát. Nebo není čas. Nebo ani chuť. U nás se toho taky moc nestalo, sice buranů chodí stále dost, ale aby mě to donutilo napsat nějaký chvályhodný příspěvek, tak to ne.

Nicméně přecijen se urodilo. Vzpomenu na nejzábavnější dva z poslední doby.

Včera to celkem v pohodě ubíhalo a k večeru jsem se pomalu chystal na konec pracovní doby. V tom vkročí na prodejnu cca 45-ti letá paní, od pohledu přísná matka a s výrazem vyjadřujícím sebejistotu a suverénně mi oznámí, že chce síťovou kartu do počítače. V dobrém rozpoložení jsem ji tak odhadl, že ji někdo zaúkoloval a že ta o tom bude vědět prd.

Říkám: „A přála byste si stomegabitovou nebo gigovku?“

Suverénní výraz vystřídal pohled vystrašeného školáka před prvním testem z matematiky a paní byla nucena sáhnout do útrob kabátu a vytáhla papírek, kde bylo vše jasně popsané.

Mám rád ten pohled když uvedu někoho do rozpaků :).

Druhá příhoda je přecijen veselejší. Aspoň pro oko čtenáře.

Byla tady jedna 82-ti letá paní (věk vím přesně, uvedu dále), že by chtěla vytisknout nějaké kartičky. Vzhledem k tehdejšímu zavalení prací jsem ji řekl, že ji to nachystám na pátek odpoledne (bylo úterý). Jinak domluva s paní byla tuze dlouhá, jelikož její naslouchací ústrojí bylo v hodně zastaralém stavu a když člověk na ní hovořil s klidem angličana, tak měl pocit že trpí samomluvou a bylo potřeba vše zopakovat pětkrát a v hodně vysokých decibelech. V pátek dopoledne se milá paní objeví ve dveřích a jde za mnou pro kartičky. Říkám, že jsem ji řekl, že to bude v pátek odpoledne. Z milé paní se vyklubal podrážděný drak, který mi začal nadávat do blbců atd. Že prý z ní dělám krávu, že nutím 82-ti letou důchodkyni chodit městem sem a tam a ať laskavě udělám ty kartičky. Mě tu nebude nějaký důchodce diktovat co mám a co nemám dělat. Řekl jsem ji, že to bude odpoledne a basta. Kolega zachránil situaci tím, že paní oznámil, že nemusí čekat, může jít v klidu nakoupit a že když nám nechá adresu, že jí je dovezeme. To se paní uklidnila a jala se k odchodu. V tom však do dveří vstoupil pán podobného věku a začala hra „Kdo víc zařve přežije“. Debata o hovně, rodině a super cenách v Kauflandu nabrala epického konce, kdy pán říká: „Včera se mi narodila vnučka!“ a paní: „Jaká vlečka?“ 😀 Pán se pousmál a řve znovu: „Narodila se mi vnučka!!!“ Bábina se konečně chytla a odpovídá: „Jó? A kolik jí je?“ 😀

To už sem vybuchl a musel si odskočit, ulevit bubínkům a vdechnout trochu čerstvého vzduchu, jelikož jsem alergicky na gerontopyl a ti ho tady zanechali takové množství, že i Brise s tím měl co dělat další půl hodiny.

A vy co? Nic nového pod sluncem?

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Síťovka a vnučka"

Zanechte komentář