Tři senioři – AKTUALIZOVÁNO

Senior men drinking tea together

Dobrého dňa vinšuju, jak praví ředitel místní polikliniky. Dnes máme krásně prochcané počasí, tak si ho zpestřím zapsáním dnešní seance s trojkou přestárlých IT odborníků.

Žili byli tři senioři. Mající firmu zřejmě a bouřku nedávno zažívajíc, bez přepěťové ochrany v naději žijící, jelikož nešťastně vkročili na prodejnu a zoufale se vrhli do koutku tiskáren s komentářem „posraná bouřka“. Moudře lamentovali nad přívětivou cenou a hanili dnešní „nemoderní a hranatý design“ nových tiskáren. „Nic než laser nebrat“, podotkl zřejmě nejstarší a nejzkušenější senior. Po chvilkovém sypání informací do nešťastné trojice vybíráme krásnou, oblou, bílou low-end tiskárničku. Fakturka vystavená, podepsaná a trio mizí s úsměvem na tváři ve dveřích komentujíc nový nákup.

Dvě hodinky uplynuly, já mezitím zhltl uzené se zelím a knedlíkem a čekám co nám dnešní den ještě přinese. Voilá, ve dveřích se objevuje naše známé trio s velmi zamyšleným pohledem směřujícím k mé osobě. Jeden předstoupí a smutně praví. „Pane, my to neumíme nainstalovat a nevíme, co děláme špatně. Zkusili jsme už tři USB kabely, stáhnout instalačku z internetu a nic, prostě to nejede.“ Samozřejmě, mohl to být vadný kus, tom žádná, ale panáčci si přinesli i vlastní notebook, že to na tom musí jít. No když to musí jít, tak nic nebrání tomu, abychom se jali instalovat.

Deset minut upřených pohledů, spadlých čelistí a komentářů typu „Jarku, pamatuješ jak to dělal? Sleduješ to? Ještě to budeš instalovat na dva počítače, ne že to pak posereš, já to sem tahat nebudu.“ a podobných. Dílko dokonáno jest a z tiskárny nám vyjela krásná testovací stránka. „Vždyť jsem to dělal stejně!“ vyhrkl nejstarší, potlačujíc si brýle více na nos a pořád nešťastně stál a koukal střídavě na tiskárnu a na notebook. Ostatní dva mezitím tiskárnu pečlivě zabalili a začli staříka utěšovat, že se mu to jednou také určitě podaří.

Ten zoufalý pohled mě hodně dostal. Dal jsem pánům číslo, kdyby náhodou měli problém i s ostatníma dvěma počítači. Deset minut na to telefon. „Pane nám to nejde, musíte dojet, jsme z toho úplně zoufalí.“

Zítra v 9:00 tam jedu. : ) Musím zjistit, co s tím ku**a dělají.

EDIT: Takže po dnešní návštěvě už jede tiskárna i na dalších dvou PC. Ale tady se zřejmě nevyplatila mírná šetřivost, jelikož panáčci měli na dvou PC mírně okleštěný a poléčený softík a chovalo se to velmi nestabilně, tak na úkor funkční tiskárny máme nefunkční internet. :)))) A jednomu z pánů jede z kotla takovým stylem, že začínám pochybovat o stravovacích návicích zdejší starší generace…

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Tři senioři – AKTUALIZOVÁNO"

Zanechte komentář