Zápisník V. aneb jak krásně prožít Silvestr

Zdravím všechny! Tak se nám tu objevil nový rok a s ním se chci podělit o mé krááááásné trávení Silvestrovského dne od rána do večera.

Byli jsme domluveni se známými, že půjdeme oslavovat k nim domů. Začátek akce byl předpokládán na 15:00. Den před Silvestrem jsem si krásně naplánoval, že se po nádherně prospané noci prodbudím tak kolem 10hodiny, skočím vyvenčit psa, nasnídám se, a půjdu odpočívat abych večer jen tak nevytuhl. OMYL!

Asi od 20 hodiny mi začaly chodit upozornění na spuštěný alarm na prodejně. Po nedávném vykradení prodejny jsme nastavili citlivost na maximální možnou a tak jsem hned spustil vzdálenou správu a všechno bylo v pořádku. Docela divný. Říkal jsem si, že to zřejmě způsobila nějaká kontrola konzistence disku nebo něco softwarového rázu na kamerovém serveru. Hmm super. Tak těch hlášení došlo asi 180 během celé noci. Kolem 4 hodiny ranní jsem to již nevydržel a mobil vypnul. Takže jsem se skoro vůbec nevyspal.

Silvestrovské ráno proběhlo tak, že jsem se po 5ti hodinách spánku probudil, žena mi připravila rychlou snídani, sbalil jsem psa, že ho vyvenčím někde u prodejny a jel jsem zkontrolovat co se děje. Do prodejny jsem dojel kolem 10 ráno. Vše bylo v pořádku, nikde nikdo, tak jsem se ujal kontroly serveru. No kdybych věděl co mě čeká tak se na to pořádně připravím. Vypadalo to nejdřív, že zůstala kouslá kontrola konzistence disku. Takže restart a nic. Systém se načítal asi 3 minuty oproti 40 sekundám jako obvykle. Tak reinstall. Hodil jsem tam instalačku a šel na kafe s tím, že až dojdu tak to bude a pojedu domů. ZASE OMYL!

Došel jsem po hodině a půl a instalace byla v 65%, ale pořád pokračovala dál. Nasraně jsem server vyrval ze zdi a šel jsem provést kontrolu základních dílů. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší server tak vznikl problém s kontrolou základní desky (protože desku stejných parametrů jsme neměli skladem) tak jsem otestoval jen procák, paměti a pro jistotu vyměnil kabely. Vše OK. Znova spuštění instalace a stejný problém. Jiné paměti. To samé. Jiná deska s procesorem a pořád to stejné. Nakonec jsem testnul IDE disk a co bylo vadné? Už teď můžu napsat, že byl poškozený disk, ale když Vám každý den ověřuje systém konzistenci disku a poslední byla v pořádku neberete to na vědomí. No hold i já se utnu ve svém úsudku. Nakonec jsem objevil ještě jeden bazarovej SCSI disk tak jsem ho tam šupnul a co se nestalo? Vše běželo jak hodinky. Ano, každej si teď řekne „jé to je blbec, to je snad jasný“, ale po tomto maratonu jsem si to řekl taky. Mohl jsem si ušetřit 8mi hodinou nudu v práci, se psem, bez jídla, bez noťasu, jen s mobilem. Tak alespoň posílám pár obrázků jak jsem se nudil.

Nejlepší zabiják času je spojení LASERu a PSA. Fakt k nenahrazení 😀

IMG_02281 IMG_0229

Sdílením, nám pomůžeš... Díky
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on Yummly

Přidej komentář jako první k "Zápisník V. aneb jak krásně prožít Silvestr"

Zanechte komentář